سایت گل فروشی آنلاین همراه با دامین به فروش می رسد.

چه گل‌هایی مناسب فصل پاییز هستند؟

کدام یک از گل های پاییزی را به خانه ببریم؟ شرایط نگهداری گل های پاییزی چگونه است؟ با شروع فصل پاییز، طبیعت رنگ عوض کرده و حال و هوای جدیدی به خود می گیرد. گل ها، این المان های زیبا و طبیعی نیز، در این فصل دستخوش تغییرات بسیار می شوند. آنچنانکه اغلب افراد، شروع هر فصل را با تغییرات در رشد گل ها می دانند.
اغلب افراد، بر حسب علاقه فراوان به طبیعت و روحیه طبیعت گرایی که دارند، سعی دارند تا گل ها را به خانه خود ببرند. آن ها به تاثیرات مثبت تعامل با گیاهان و گل های طبیعی، معتقدند. پرواضح است که گل ها همچون گیاهان دیگر، علاوه بر اینکه ذهن و روان انسان ها را شستشو می دهند، اثرات فیزیکی موثری نیز در سلامت بدن می گذارند.
همانطور که می دانید، سرمای فصل پاییز، بستر مناسب رشد گل های سایر فصول را تحت تاثیر قرار می دهد. تا جایی که شاید دیگر اثری از طراوت و شادابی گذشته آنان باقی نماند. اما خوشبختانه تعدادی از گونه های گیاهی وجود دارد که در برابر سرمای پاییز، از خود مقاومت نشان داده و شادابی خود را حفظ می کنند. شناخت گل های پاییزی، به شما کمک می کند تا در فصول سرد سال، ارتباط خود را با طبیعت قطع نکنید.

•    آنتوریوم:
گیاه آنتوریوم، بهترین گزینه برای خرید یک گل پاییزی است. چرا که ساقه ها آن همزمان با فرا رسیدن فصل پاییز شکوفه کرده و بیرون می آیند تا جلوه ای خاص به محیط دهند. وجود گل های پهن، رنگین و زیبای این گیاه خاص، زیبایی پاییز را به خانه می آورد. به منظور نگهداری صحیح گیاه آنتوریوم، آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. بهترین مکان برای رشد این گیاه شگفت انگیز، کنار پنجره هاست.
آنتریوم نازنین ما از تابش مستقیم آفتاب رنج میبرد، بهترین نور برای او نور غیرمستقیم کنار پنجره است. در بهار و تابستان بین دو آبیاری خاک گلدان حتما باید خشک باشد، هفته ای یک بار آبیاری، در زمستان کفایت می کند. این گلدان به رطوبت زیادی احتیاج ندارد، با ریختن آب در زیر گلدانی سنگریزه دار رطوبت دائمی و پایدار ایجاد کنید، مواظب باشید ته گلدان با آب در ارتباط نباشد. در مورد غبارپاشی نیز این نکته را مورد نظر قرار دهید که در شش ماهه نخست سال تقریبا هر روز آن را غبارپاشی کنید و در فصول بعد یکبار در هفته رطوبت برگ ها را حفظ می کند. برای تمیز نمودن برگ های زیبای گلدان آنتریوم از پارچه مرطوب استفاده کنید، در صورت نیاز به مواد براق کننده شیمیایی فقط هرماه یکبار استفاده کنید.

•    پیله آ:

گیاه ماندگار، تزئینی و همیشه سبز پیله آ، علاوه بر اینکه شرایط نگهداری آسانی دارد، می تواند برای چندین سال، نیاز شما را به یک گلدان زیبای پاییزی برطرف کند.

•    سیکلامن:

گیاه گلدار سیکلمن، حقیقتا حال و هوای پاییز را به خانه می آورد. شرایط نگهداری آن آسان است و علاوه بر استفاده بعنوان یک گل آپارتمانی، می توان از آن در محیط باغچه نیز استفاده کرد.

•    درخت اژدها:

این گیاه زیبا، می تواند ترکیب دکوراسیون داخلی شما را متحول کند. درخت اژدها در گونه های مختلف و در ترکیب رنگی های متعددی موجود است. بنابراین در خرید آن، هارمونی رنگ موجود در محیط خانه را بشناسید و در بین رنگ های مختلف درخت اژدها، یک گزینه منعطف را انتخاب کنید. درخت اژدها، بسیار کم توقع است. چرا که در محیط های کم نور و با شرایط نگهداری آسان، رشد می کند.